فروش انواع پیچ سرعت گیر و دست انداز [لیست قیمت به روز]

پیچ سرعتگیر
Rate this post

سرعتگیرها به عنوان یکی از ابزارهای راهنمایی و رانندگی نقش زیادی در کاهش تصادفات به خصوص تصادفات خودروها با عابراین پیاده شده است. آن‌ها معمولا در خیابان‌ها و حتی کوچه‌های شهری نصب می‌شوند. اما این سوال پیش می‌آید که سرعتگیرها چطور نصب می‌شوند؟ با توجه به حجم زیاد تردد بر روی سرعتگیرها و یا دست اندازها، استفاده از چسب هرچقدر هم که قوی باشد برای نصب سرعتگیر اصلا مناسب نیست. از اینرو به سراغ اتصال دهنده‌های پیچ و مهره‌ای رفته‌اند. این اتصالات استحکام بالاتری در این کاربرد فراهم می‌کنند. همچنی امکان باز و بسته کردن آن‌ها بدون اینکه پیچ و یا سطح سرعتگیر آسیب ببیند، برای تعویض و یا تعمیر سرعتگیر وجود دارد. برای خرید پیچ سرعتگیر آن را از سایت سات سفارش دهیدو فروشگاه اینترنتی سات انواع پیچ و مهره را در کیفیتی بالا و در قیمتی مناسب، به سراسر کشور عرضه می‌کند. در اینجا اتصال یا پیچ سرعتگیر را برای شما معرفی کرده‌ایم.

اتصالات سرعتگیر

اتصالات سرعتگیر

اگر بخواهیم پیچ سرعتگیر را به تنهایی معرفی کنیم، این پیچ همان پیچ تلگرافی است که یکی از کاربردهای آن، نصب سرعتگیر است. اما بطورکلی اتصالی که در سرعتگیر شکل می‌گیرد، توسط سه جز انجام می‌شود. این سه جز شامل اتصالات زیر هستند.

  • پیچ سرعتگیر یا تلگرافی

پیچی که برای اتصال سرعتگیر یا دست‌انداز استفاده می‌شود، پیچ تلگرافی یا همان پیچ سرعتگیر است. این پیچ دارای یک سر شش گوش است که برای باز و بسته کردن آن از آچار استفاده می‌شود. بدنه پیچ سرعتگیر به صورت نیم رزوه است. یعنی بخش زیر گل شش گوش این پیچ به صورت صاف و رزوه نشده است. همچنین این پیچ جز پیچ‌های خودکار به حساب می‌آید، زیرا دارای نوکی تیز است. جنس پسچ تلگرافی معمولا از جنس فولاد کربنی است و در مواقع خاص از فولاد گالوانیزه هم استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید  خرید انواع پیچ و مهره ضد زنگ - استینلس استیل

این پیچ در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. شما باید آن را با توجه به کاربرد خود در سایز مناسبی تهیه کنید.

پیچ سرعتگیر یا تلگرافی

  • رولپلاک

برای نصب پیچ سرعتگیر، از آنجا که این پیچ در سطوحی مانند آسفالت یا سنگ نصب می‌شود، خود به تنهایی نمی‌تواند استحکام کافی را برای اتصال فراهم کند، از اینرو برای نصب آن از رولپلاک‌ها به عنوان اجزای کمکی نصب استفاده می‌شود. رولپلاک یک جسم پلاستیکی با شکل مخروطی تو خالی است که سطح داخلی ن رزوه شده. رولپلاک‌ها برای کمک به نصب پیچ‌ها در سطوحی همچون سیمان، بتن، کاشی، سنگ، آجر و… استفاده می‌شوند.

  • واشر

یکی دیگر اجزای اتصالات نصب سرعتگیرها، واشر است. واشرهایی که در این اتصال استفاده می‌شوند، حلقه‌هایی هستند که در مرکز آن‌ها یک حفره متناسب با قطر بدنه پیچ‌ها وجود دارد. واشرها برای افزایش استحکام اتصال از طریق توزیع بار روی سطح بیشتر، استفاده می‌شوند.

شیوه نصب اتصال پیچ، رولپلاک و واشر سرعتگیر به این صورت است که ابتدا با استفاده از ابزار مخصوص سوراخ‌هایی در فواصل مشخص بر روی سطح ایجاد شده و رولپلاک در این سوراخ وارد می‌شود. سپس واشر روی پیچ قرار گرفته و پیچ با توجه به سطح رزوه شده درون رولپلاک، درون رولپلاک محکم می‌شود. به این صورا اتصال شکل می‌گیرد.

قیمت پیچ سرعتگیر

قیمت پیچ سرعتگیر معمولا با رولپلاک و واشر همراه آن در نظر گرفته می‌شود. هرچند که شما می‌توانید هریک را جدا جدا خریداری کنید. بطورکلی قیمت این پیچ با توجه به جنس آن متفاوت است. به عنوان مثال پیچ‌های کربنی ساده قیمت کمتری نسبت به نوع گالوانیزه دارند. همچنین سایز پیچ هم در قیمت آن موثر است. هرچقدر این پیچ کمتر باشد، قیمت پایین‌تری هم خواهد داشت. کشور سازنده و یا شرکت تولید کننده پیچ تلگرافی هم در قیمتی که برای آن ارائه می‌شود، تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید  فروش عمده بست شیلنگ - لیست تولید کننده های بست شیلنگ + قیمت 1401

قیمت پیچ سرعتگیر

خرید پیچ سرعتگیر

اگر به دنبال مرکزی هستید که  از آن پیچ سرعتگیر را بصورت اینترنتی از آن سفارش دهید، سات پیچ می‌تواند به شما کمک کند. سات پیچ یک فروشگاه اینترنتی فروش پیچ و مهره و انواع اتصالات است که محصولاتی متنوع و با کیفیت را عرضه می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت سات، انواع محصولات و پیچ و مهره‌ها موجود سایت را در سایزهای مختلف و از جنس‌های متفاوتی مشاهده کنید و پیچ و مهره یا اتصال دهنده موردنظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمای خرید از سایت، می‌توانید با پشتیبانی سایت مجموعه صنعتی سات پیچ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button