خرید پیچ و مهره صنایع پتروشیمی – استعلام قیمت

پتروشیمی
Rate this post

صنایع نفت و پتروشیمی از بزرگترین صنایع در دنیا محسوب می‌شوند که اتصالات استیل و فولادی در آنها به صورت گسترده کاربرد دارد. با توجه به شرایط خاص بخش‌های صنایع پتروشیمی، استفاده از پیچ و مهره‎‌‌های مناسب در این صنایع اهمیت زیادی دارد. پیچ و مهره صنایع پتروشیمی همان طور که از نام آن مشخص است برای صنایع پتروشیمی و نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که در مورد کاربرد پیچ و مهره صنایع پتروشیمی اطلاعات کافی نداشته باشد می‌توانید از راهنمایی مهندسان مربوطه استفاده کنید. اگر تمایل دارید با این نوع تجهیزات بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی پیچ و مهره‌ مورد استفاده در صنعت پتروشیمی یا نفت و گاز بپردازیم.

کاربرد پیچ و مهره صنایع پتروشیمی

پیچ و مهره‌هایی که در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند با نام پیچ و مهره‌های شرکت نفتی معروف هستند. از موارد مختلف کاربرد پیچ و مهره صنایع پتروشیمی و صنایع نفت و گاز می‌توان به استفاده آن‌ها در دکل‌های نفتی، اتصالات ماشین آلات و خطوط انتقال نفت و گاز اشاره کرد. پیچ و مهره‌های مورد استفاده در دکل‌های نفتی و ماشین‌آلات از نوع پیچ و مهره شش گوش با گریدهای بالا هستند.

از آن‌جایی که فضای استفاده پیچ و مهره صنایع نفت و گاز از دمای بالایی برخوردار است لازم می‌باشد که پیچ و مهره‌های این قسمت از قابلیت مقاومت در برابر حرارت برخوردار باشند. این مهره‌ها نسبت به سایر مهره‌های شش گوش ضخامت و ارتفاع بالاتری دارند. پیچ و مهره‌های پتروشیمی دارای دو نوع رزوه میلیمتری و اینچی هستند که نوع اینچی آن رایج‌تر است.

بیشتر بخوانید  نمایندگی پیچ و مهره

در صنایع باید بسته به شرایط بخش مورد نظر از پیچ و مهره مناسب استفاده شود. مثلا در قسمت خطوط انتقال نفت و گاز برای اتصالات لوله و فلنج از استاد بولت استفاده می‌شود. اینکه استاد بولت از نوع استیل یا فولاد باشد به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. همچنین در مورد اتصالات شیرآلات و ماشین‌آلات از پیچ خشکه کلاس 8.8 استفاده می‌شود. این نوع پیچ هم مقاومت خوبی دارد و هم قیمت آن مناسب است.

مطالب بیشتر: پیچ و مهره پلاستیکی

کارد پبچ در پتروشیمی

انواع پیچ و مهره پتروشیمی

پیچ و مهره پتروشیمی دارای انواع مختلفی است که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد. این نوع پیچ‌ها شامل پیچ شش گوش، پیچ استد بولت یا استاد بولت و بولت یو شکل هستند. از این میان، نوع استد بولت‌ها به عنوان پرکاربردترین پیچ و مهره صنایع پتروشیمی شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه پیچ و مهره‌ها صنایع پتروشیمی ممکن است در معرض حرارت بالا، عوامل خورنده، عوامل اسیدی و هیدروژنی قرار بگیرند باید برای ساخت آن‌ها از فولاد پر کربن یا فولاد آلیاژی استفاده شود. با توجه به ویژگی‌های محیط قرارگیری این پیچ و مهره‌ها، معمولاً برای پوشش‌دهی آن‌ها از گالوانیزه گرم، کادمیم کرومات، داکرومات و نیکل استفاده می‌شود. با وجود این پوشش‌ها، پیچ در برابر خوردگی و تنش سالم می‌ماند.

محصولات بیشتر: پیچ و مهره فلکه ای

پیچ و مهره پتروشیمی

استد بولت

همان‌طور که گفتیم استد بولت از پرکاربردترین پیچ‌ها در پتروشیمی است که خود دارای گریدهای مختلفی می باشد. از پرکاربردترین گریدهای آن می‌توان به گرید B، L7، L7، B7M، B7 و B8M اشاره کرد.

بیشتر بخوانید  اتصالات پیچی و جوشی - بررسی مزایا و معایب

بولت یو شکل

بولت یو شکل از دیگر انواع پیچ و مهره صنایع پتروشیمی و صنایع نفت و گاز است. شکل این پیچ به صورت بولتی است که مانند U خم شده است و دو انتهای آن باز و رزوه شده می‌باشد. این نوع پیچ و مهره معمولاً با فولاد استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ تهیه می‌شوند.

محصولات بیشتر: پیچ متری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button