پیچ لگ تاخیری – بررسی کاربردها و استعلام قیمت

پیچ لگ
4.5/5 - (6 امتیاز)

پیچ و مهره‌ در انواع مختلفی طراحی و عرضه شده‌اند. علت تنوع در مدل پیچ و مهره، استفاده آن در کاربردهای مختلف است. هر نوع پیچ و مهره دارای خصوصیات خاصی هستند که برای پاسخگویی به نیازهای مختلف هر کاربرد مناسبند. برخی پیچ‌ها دارای ویژگی‌های منحصربفردی هستند و به منظور استفاده در کاربردی خاص طراحی شده‌اند.یکی از انواع پیچ‌های تخصصی، پیچ لگ است. این پیچ بطور خاص در صنایع چوبی و ورق‌ اتصال ورق‌های فلزی و یا اتصال اجسام مختلف به بتن یا سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقابل پیچ‌هایی مانند پیچ شش گوش از رایج‌ترین پیچ‌ها هستند و در کاربردهای زیادی استفاده می‌شوند و در واقع کاربرد عمومی دارند. پیچ لگ یکی از محکم‌ترین اتصالات موقت ممکن را برای ما فراهم می‌کند. بنابراین کاربرد پیچ لگ در صنایعی است که اتصال تحت بارگذاری و فشار زیاد است. ابرای اطلاع از مشخصات پیچ لگ و اطلاعات تکمیلی بیشتر در رابطه با این نوع پیچ، ادامه مطلب مطالعه کنید.

پیچ لگ

پیچ لگ یا پیچ تاخیری (پیچ تلگرافی) نوعی از پیچ است که دارای ابعاد بزرگتری نسبت به سایر پیچ‌هاست. پیچ لگ دارای دو بخش در بدنه خود است. یک بخش آن رزوه شده است و یک بخش آن بدون رزوه است. همچنین این پیچ مانند پیچ‌های خودکار نوک تیز (پیچ چوب، پیچ کناف و…) دارای نوک تیز است. اما برخلاف آن‌ها که به سوراخکاری اولیه نیاز ندارند، این پیچ به پیش حفاری نیاز دارد. نکته‌ای که در رابطه با پیچ لگ وجود دارد این است که برای افزایش استحکام و امنیت بیشتر اتصال در کنار آن‌ها از یک مهره استفاده می‌شود. در حالی که سایر پیچ‌ خودکار به مهره نیازی ندارند.

بیشتر بخوانید  خرید پیچ و مهره صنایع پتروشیمی - استعلام قیمت

انواع پیچ لگ

مشخصات پیچ لگ

همانطور که قبلا توضیح دادیم بارزترین مشخصه پیچ لگ ابعاد بزرگتر این پیچ نسبت به سایر پیچ‌های خودکار است. حداقل ابعاد این پیچ یک اینچ طول و 25/0 اینچ قطر یا ضخامت است. پیچ لگ دارای سر شش گوش و نوکی تیز است. برای باز و بسته کردن این پیچ از آچار استفاده می‌شود. این درحالی است که سایر پیچ‌های خودکار در مدل‌های مختلف سر یا گل موجود هستند. بدنه پیچ لگ دارای دو قسمت رزوه شده و رزوه نشده است که وجود بخش رزوه شده برای درگیری پیچ در محل اتصال و تبدیل حرکت دورانی پیچ به حرکت خطی حین وارد کردن پیچ در محل اتصال است و بخش رزوه نشده در واقع مسئول تحمل بار بیشتر است و باعث می‌شود اتصال گشتاور بیشتری را تحمل کند.

کاربرد پیچ لگ

پیچ لگ قابلیت تحمل بار و نیروی بیشتری را نسبت به پیچ‌های معمولی دارد و گشتاور بیشتری را هم متحمل می‌شود. بنابراین به طور معمول در کاربردهای سنگین و جاهایی که قرار است اتصال فشار و نیروی زیادی را متحمل شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمده کاربرد پیچ لگ در صنایع چوبی و اتصال صفحات چوبی به یکدیگر، اتصال ورق‌های فلزی به یکدیگر، اتصال چوب به فلز و همچنین از این پیچ‌ها برای اتصال اجسام مختلف در بتن، سنگ و سیمان هم استفاده می‌شود.

کاربرد پیچ لگ

نحوه استفاده از پیچ لگ

پیچ لگ دارای نوکی تیز مانند پیچ‌های خودکار است. اما برخلاف پیچ‌های خودکار این پیچ به سوراخکاری اولیه یا پیش حفاری نیاز دارد. بنابراین با استفاده از دریل ابتدا سوراخی ایجاد می‌کنیم. نکته بسیار مهم در رابطه با اتصال پیچ لگ این است که همه اجزایی که قرار است در اتصال شرکت کنند و اتصال برای آن‌ها شکل بگیرد، باید در یک راستا باشند و یا در واقع باید هم تراز باشند. بدین منظور برای نگه داشتن اجزا پس از تراز شدن، از گیره ‌ایی برای نگه داشتن آنها استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید  تست مکانیکی پیچ و مهره و انواع آن

راهنمای خرید پیچ لگ

برای خرید پیچ لگ نیازی نیست سردرگم شوید و در بازار به دنبال آن بگردید. فروشگاه اینترنتی سات پیچ عرضه کننده پیچ لگ در سایزهای مختلف و با کیفیت بالاست. جهت دریافت راهنمای خرید پیچ لگ از سات پیچ و دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی محصول می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button